Kauza Matoušek

Dobrý den,
v těchto dnech jsem se potkal s panem Trávníčkem a s jeho dcerou pani Valentovou. Při našem setkání jsme došli k závěru, že sdílíme stejný osud (naprosto se všemi podrobnostmi). 

Proto po důkladném rozvážení a poradou se svoji rodinou, jsem se rozhodl vám nabídnout svůj příběh a takto s ním seznámit i veřejnost. Do současné doby jsem o tom, co prožívám, nikomu nevyprávěl, neboť jsem se styděl za to, co se odehrává s mojí osobou. Stalo se, že již v dřívější době mě přes doporučení mých známých kontaktovali investigativní novináři. V té době jsem se všeho bál a styděl, a tak jsem odmítl o mém příběhu mluvit. Ovšem dnes je situace úplně jiná a s pocitem veliké křivdy a bojem proti nespravedlnosti, jsem se takto rozhodl.
Abych vás v počátku neobtěžoval dlouhým výkladem, tak jen zkráceně o co jde.
Já a moje firma obchodovala od roku 2006 s řepkovým olejem, s methylesterem, s různými firmami. Byl jsem dokonce jedním z prvních dodavatelů do Čepra, Parama atd.. V roce 2010 a dále, má firma zobchodovala těchto surovin tolik, že byla velkým konkurentem firmě Agrofert. Na trh jsem dodával cca 1/3 potřeby českého trhu. V roce 2013 na mě klekli, udělali vše jako vždy – zajišťovací příkazy, platební příkazy, exekuce atd.. To vše začal FÚ Chrudim. Ale je třeba podotknout, že již od roku 2011 byla má firma prověřována UOOZ (nic nenašli), Analytickým útvarem MF (nic nenašli), poté Krajské ředitelství policie hl.města Prahy, Odbor hospodářské kriminality, 7.oddělení, Kongresová, kteří prověřovali obchodování v roce 2011 (uzavřeno, že se nic nestalo). A tak moji firmu dostal na prověření FÚ Chrudim, který po dlouhém prověřování sdělil, že se domnívá, že jsem podvedl stát na DPH a bez projednání „závěrečné zprávy“, předal vše na KP v Pardubicích. Ta mě v listopadu 2016 při domovní prohlídce obvinila z karuselových obchodů.  Poté jsem byl v roce 2019 odsouzen KS v Pardubicích úplně za něco jiného než karuselové obchody, neboť ty se nepotvrdily. 
Důležité – byl jsem odsouzen za obchody, které jsem dělal v roce 2010, a které byly stejné jako v roce 2011, ale v roce 2011 bylo vyšetřování uzavřeno, že se nic nestalo, i když obchod se týkal vždy stejného zboží se stejnými odběrateli i dodavateli, a tak musel současný pan vyšetřovatel vše napasovat na rok 2010.
Myslím, že tu jde o spojení policie, soudu a SZ, kteří se i v dnešní době snaží sebrat to, co ještě nevzali. Mimo jiné bojuji o nemovitost, která patří rodičům manželky (opět za pomocí FÚ), ve které bydlíme, jelikož nám bylo vše sebráno.
Můj příběh je velmi podobný příběhu pana Trávníčka ze Svitav, neboť nás dělal stejný pan vyšetřovatel, soudil stejný soudce KS v Pce a stejný soudce na VS v Praze. Je třeba zdůraznit, že vše probíhalo úplně za stejných postupů a se stejnými výsledky. Jen pan Trávníček je spojován s trochu jiným zboží a s úplně jinými osobami v obchodním řetězci. Ale oboje se týká komodit zajímavých pro Agrofert.
Je zřejmé, že můj příběh je velice obsáhlý. Upozorňuji, že vždy obchod probíhal podle pravidel, nikdy se neztratilo nic z obchodovatelného zboží a firma platila všechny daně a nikdy nedostala jediné penále či pokutu od kontrolních orgánů. A v řetězci byla firma až jako třetí.
Pro zajímavost – již jednou jsme bojovali za obnovu soudního řízení, neboť ten, který dělal podvody, uvedl v čestném písemném prohlášení ověřeným notářem, že vše dělal pouze on a já jsem o ničem nevěděl, že mě pouze využil. Samozřejmě KS v Pardubicích naši žádost zamítl s tím, že výpovědi svědků a maily ve spise se shodují. Toto není pravda, neboť nikdo nic konkrétního nevypověděl, jen vyšetřovatel si převzal, co potřeboval. Na maily jsem si nechal udělat odborné vyjádření od znalce, neboť maily nebyly vůbec nalezeny nikde u mě ani ve firmě, ale objevily se ve spise. V odborném vyjádření je jasně popsané, že to nelze brát jako důkaz, ale pan soudce VS odborné vyjádření zpochybnil, neboť jsem si ho nechal vypracovat já. Nyní bojujeme o další obnovu, jelikož jsme schopni dodat výslechem svědka nové důkazy k případu a ten chce vypovídat pouze před soudcem či státním zástupcem, neboť má obavu o svůj život. Tato podmínka byla vyřešena tak, že výslechem svědka byl opět státním zástupcem pověřen stejný vyšetřovatel, který nemá zájem se dopátrat pravdy. Není to komedie? Nyní čekáme na vyjádření KS. 
A to nemluvím o tom, že v počátcích vyšetřování zmizelo z účtu firmy cca 50 mil. Kč (byly zablokované), a o kterých v současné době nechce nikdo nic vědět a všichni to zlehčují (vyšetřovatel, soudce KS i VS, KSZ). Tvrdí, že byly vyzvednuté někým , ale nikdo neříká, že byly „ukradené“ státem.

Závěrem – vyšetřovatel mi mezi čtyřma očima řekl „Když já se do toho zakousnu a budu chtít, tak na vás něco najdu“ a „ vaše firma má vše v pořádku, protože tím zakrývala trestnou činnost“. A mimo jiné, bydlí od nás cca 500 metrů.

Děkuji. Hezký den
Ing. Bedřich Matoušek

111 komentářů u „Kauza Matoušek“

Napsat komentář