Justiční servis z.s. o nás!

KONKUROVAL ANDREJOVI, BYL ZAKLEKNUT A ODSOUZEN‼

Asi málokdo si nevybaví nahrávku skupiny Šuman, která se dotkla i firmy FAU Přerov, o níž se Andrej Babiš zmiňuje „NAŠI NA NĚ KLEKLI!“.
Asi málokomu se nevybaví kauza Kamila Jirounka, který svoji firmu odmítl Babišovi prodat… Tak dlouho se vzpouzel prodeji, až skončil jako odsouzený zprvu ve věznici Ruzyně,t.č.ve věznici Hradec Králové-Pouchov a jeho firma v insolvenci.

Andrej Babiš nesnáší jakoukoli konkurenci a tak usilovně makal, aby žádnou neměl…
JS je přesvědčen, že v jeho hledáčku se ocitl i pan Ing. Miroslav Trávníček a jeho firma Trávníček-Svitavy s.r.o.
Podívejme se zprvu na to, s čím Ing. Trávníček obchodoval…namátkou řepkové semeno, sója, sójové šroty, pšenice, ječmen, kukuřice, řepkové výlisky…
Ing. Trávníček založil svoji svitavskou firmu 1.března 2004. Spokojeně, čestně, poctivě, zodpovědně až do 19.července roku 2016.
Toho osudného dne totiž na něj v 6hodin ráno zazvonilo komando složené z příslušníků PČR a Celní správy. Následovala 4.hodinová domovní prohlídka, které se z počátku účastnil i v tu chvíli podezřelý Ing. Trávníček.
Důvod zadržení? Fenomén z hlavy Andreje Babiše = podezření ze spáchání zločinu a zvlášť závažného zločinu zkrácení daně poplatků a podobné povinné platby společnosti Trávníček-Svitavy s.r.o.
Následovala policejní eskorta na Krajské ředitelství policie Pardubice, kterou následovalo 8 měsíců vazebního stíhání majitele svitavské firmy.
V den zadržení Ing. Trávníčka Finanční správa zaklekla na veškerý majetek firmy i zadrženého v řádech několika milionů korun, to samé finanční úřad ve Svitavách učinil ještě v listopadu 2016 a firma následně skončila v insolvenci…!
FAU Přerov, Jirounek, Trávníček a další… zaklekáni jak podle učebnice mafiánů…
Co na tom, že jedna z úřednic finančního úřadu byla kdysi podřízenou obviněného v jeho předešlém zaměstnání…Úřednice to úspěšně popírala.
Konkurence Agrofertu, závist a nenávist bůhví koho ještě, to jsou důvody agresivního obvinění Ing. Trávníčka z údajného krácení DPH při dovozu řepkového oleje.
Co na tom, že kauza poznamenala a zkazila životy několika rodin nesmyslnými útoky státní správy. Konkurence zkrátka byla zlikvidována a o to šlo přeci… následky jsou zadavateli lhostejné.
Firma Trávníček-Svitavy s.r.o. za 13 let její existence prošla početnou řadou daňových kontrol bez jakýchkoli nedostatků, bez penalizací. Firma do státního rozpočtu odvedla 16 milionů korun. Společnost dokonce v rámci poskytnutých bankovních úvěrů zastavila rodinný dům Ing. Trávníčka, t.j. vlastní střechu nad hlavou… To nedělá žádný subjekt ani osoba, která chce vědomě podvádět!
Připomeňme, že Ing. Trávníček obchodoval s rostlinnými komoditami, nebyl příjemcem žádných dotací, měl bezchybnou platební a obchodní morálku!
Přesto byl na počátku obviněn jako organizátor karuselových řetězců! Zvůle finanční správy paralyzovala jeho firmu i rodinu. Klekání třemi zajišťovacími příkazy z rozhodnutí úředníka a pak hurá z rozhodnutí vazebního soudce do koluzní a předstižné vazby, aby obviněný neměl přístup ke svým firemním složkám a nemohl se tak účinné obhájit a bránit…
Jak známo z časů, kdy ministrem financí byl Ing. Andrej Babiš a tehdejším generálním ředitelem finanční správy Martin Janeček, byla to právě finanční správa, která byla zneužívána v rámci konkurenčního boje na trhu ve prospěch firem blízkých politické moci Andreje Babiše a jeho Agrofertu…

Ale co dál že…ve vazbě nemůžeme Ing. Trávníčka nechat věčně… koluzní vazba má přesné tříměsíční mantinely…, vazba předstižná to už je jiná liga pro natáhnutí pobytu obviněného ve vazbě… a tak státní zástupce ani soud nejdřív nedbá návrhu obviněného na nahrazení vazby jiným opatřením… po 8.měsících však už je korekce odůvodnění důvodů vazby přeci jen složitější a obviněný Ing. Trávníček je konečně propuštěn z vazby na svobodu…

Nicméně každé obvinění v těchto případech konkurenčního boje končí obžalobou… a následuje hlavní líčení s dokazováním spisové značky 62T 1/2019 u Krajského soudu v Hradci Králové. pobočka v Pardubicích.
Obžalovaný Ing. Miroslav Trávníček byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 6.let do věznice s ostrahou a povinnosti uhradit 1milion korun pod hrozbou dalšího jednoho roku vězení a pětiletému zákazu být ve statutárních orgánech firem.

Vždyť přeci spravedlnosti, která je slepá, nevadí, že nalézací soud v odůvodnění odsuzujícího rozsudku z podstatné části doslova kopíruje obsah podané obžaloby a zároveň relevantní argumenty obhajoby pomíjí! Co na tom, že učiněné závěry soudu o vině jsou nekonformní… koho to v zájmu zaklekání zajímá?
V právním státu by jsme v předmětném případě u Ing. Trávníčka nedošli k výroku o vině…neboť není na jisto jakkoli prokázáno, že by Ing. Trávníček měl jakýkoli zájem a úmysl dosáhnout zkrácení DPH…a zatímco v obžalobě je uváděn jako organizátor karuselových řetězců, rozsudkem je uznán vinným z údajného zařazení se do skupiny propojených právnických osob v nepřímém úmyslu obohatit se o finanční prostředky…
Kdeže už jsme to slyšeli, že co podnikatel, to zloděj… aha…Andrej Babiš…

Trestní řízení se tedy od počátku vedlo pro jiný skutkový stav a změnou ve vymezení skutku bylo obžalovanému Ing. Trávníčkovi zkráceno ústavně zaručené právo na řádnou obhajobu.
Přitom ke krácení DPH zjevně nedocházelo u subjektu Trávníček-Svitavy s.r.o.!!!
Nalézací soud tendenčně kroutí chabé důkazy k irelevantním argumentacím o vině Ing. Trávníčka ve smyslu údajného útoku na DPH.

Trestní spisjeho část včetně sporných odposlechů byla po celé vazební řízení obhajobě znepřístupněna.
Ovšem aby se soud 1.stupně s obsahem spisu seznamoval mimo hlavní líčení a vybral si dle libovůle, co použije jako důkaz, tak to už je silné kafe a výsměch obhajobě i samotnému obžalovanému…
Nalézací soud tím opětovně ukazuje, že v dané trestní věci se nejedná o spravedlivý proces!
Co na tom, že mnozí svědci byli v přípravném řízení vyslechnuti bez přítomnosti obhájce obviněného Ing. Trávníčka…


Vyšetřování bylo policejním orgánem selektivně zaměřeno pouze na sofistikované obstruktní vyhledávání „důkazů“ k účelové kriminalizaci osoby Ing.Miroslava Trávníčka a jeho pracně vybudované firmy!
Policejní spis je zmatečně číslován, některé listiny v něm dokonce chybí a spisové dokumenty jsou přečíslovány!

Každý má právo na svého zákonného soudce.
V dané trestní věci zvlášť závažného zločinu rozhoduje senát… a složení trestního senátu opět budí pochyby… úřední záznamy telefonických hovorů při výběru přísedících podle rozvrhu práce o jejich omluvách z nápadu věci…

Tenhle trestní případ ohledně obvinění pana Ing. Miroslava Trávníčka je velmi nešťastným justičním omylem sofistikovaného přípravného řízení vyvolaného trestním oznámením pod taktovkou finanční správy…
Komu tohle prospělo víme… stejně si uvědomujeme, komu prospělo zamítnutí podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody u odsouzeného Kamila Jirounka v listopadu 2019…

Pokud tento stát má být právním, to může ještě v rámci podaného odvolání proti dotčenému odsuzujícímu rozsudku napravit Vrchní soud v Praze v senátu 3 To.

Nechme se překvapit, zda odvolací soud v rámci jeho zjištění dojde ke spravedlnosti…To zjistíme jenom tehdy, pokud bude zjevně nevinnému podnikateli zrušen odsuzující rozsudek soudu 1.stupně…
Zničený život podnikatele a jeho rodiny to nenahradí, ale alespoň by jmenovaný nerezignoval na spravedlnost a stále by alespoň žil s pocitem právního státu i přes výše jmenované útrapy konkurenčního boje!

Jiřina Stehnová dne 19.6.2020 – Justiční servis z.s.

Napsat komentář